При раптовому нападі противника

При раптовому нападі противника:

  1. Оповіщення при раптовому нападі супротивника

З метою привернення уваги до населення доводиться сигнал оповіщення цивільного захисту „Увага всім!" шляхом включення електросирен, дублювання протяжними гудками інших звукових пристроїв суб'єктів господарювання та транспортних засобів. Після цього у мовному режимі через засоби масової інформації (радіо, телебачення тощо) до населення доводиться сигнал "Повітряна тривога" та порядок дій за цим сигналом.  

   З отриманням   сигналу «ПОВІТРЯНА ТРЕВОГА» (загроза збройного нападу) негайно  протягом 7-10 хвилин  довести його до учасників навчально-виховного процесу, використовуючи всі можливості закладу  (гучномовці, ланки зв'язку, дзвінки встановленого зразку  та інш). Припинити навчальний процес. Встановити і постійно підтримувати зв’язок з райдержадміністрацією, районним відділом ДС НС, районним відділом освіти.

        Формалізований текст оповіщення у разі повітряної тривоги (збройного нападу)

  • « Увага! Говорить  відділ Державної служби НС _-___________району.  Громадяни! Повітряна тривога! (збройний напад  супротивника).Негайно усім працівникам припинити виробничу діяльність. Відключіть світло,  аппаратуру, виробничі приладдя. .Закрийте в сейфах цінні папери. Якнайшвидше дістаньтеся підвального приміщення .  Дотримуйтеся спокою та порядку. Уважно слухайте повідомлення.» Термін передачи інформації не повинен перевищувати 5 хвилин.
  1. Укриття учасників навчально-виховного процесу (НВП)

При раптовому початку військових дій із застосуванням звичайних засобів ураження інженерне забезпечення заходів цивільного захисту здійснюється у відповідності із специфікою та обсягом завдань об’єкта (навчального закладу), ступеню наявного інженерного забезпечення.

  • Укриття учасників навчально-виховного процесу проводити згідно з планом дій органів управління та сил цивільного захисту навчального закладу в сховищах,  заглиблених або інших приміщеннях, в протирадіаційних укриттях (ПРУ) (при наявності), простих укриттях, підвалах, погребах які пристосовані для укриття з урахуванням їх можливого короткочасного переповнення в 2-3 рази.
  • При укритті в приміщеннях першого поверху слід використовувати приміщення найбільш стійкі в інженерному відношенні (найменші по площі, по можливості без вікон, або з вікнами які  виходять на двір, приміщення  з жорстким перекриттям стелі). Під час підвищеної готовності, загрози виникнення НС в місцях укриття ННЗ повинні бути заготовлені ємкості з  питною водою,  засоби для надання першої медичної допомоги, вікна повинні бути заклеєні паперовими стрічками

3.Протирадіаційний, протихімічний захист

  • При використанні супротивником зброї можливе  руйнування промислових об'єктів розташованих поблизу закладу освіти, що призведе до виникнення  зони радіаційного або хімічного зараження. Негайно видати усім учасникам навчально-виховного процесу заготовлені засоби індивідуального захисту органів дихання.
  •    В Херсонській області частіш всього використовуються АМІАК і ХЛОР.(слайд 11,12)

Для захисту органів дихання треба використовувати

- Від аміаку ГП-5  з фільтруючими  коробками “К”, “Ш”,”КД” та ВМП    змочена  3% розчином  оцту (лімоної кислоти).

- Від хлору фільтруючі протигази з коробками  “В”,”М”  та  ВМП змочені 2% розчином питної соди. (20 гр питної соди на 1 літр води)

  • при пожежі ГП-5 з гопкалітовими патроном, ВМП  (будь який шматок матеріалу) змочені водою,
  • при радіаційному зараженні – суху ВМП.

ВМП - Екологічно чиста марля розмір 1м.* 50см.  Прошарок вати до 2-ух см.

 

4. Сили і засоби цивільного захисту навчального закладу.

   З отриманням   сигналу «ПОВІТРЯНА ТРЕВОГА» (загроза збройного нападу)  привести у готовність до дій за призначенням формування цивільного захисту закладу  згідно з «Планом дій органів управління та сил ЦЗ»

 

5. Евакуація учасників навчально-виховного процесу.

Евакуація  учасників НВП організується і проводиться по рішенню КМУ, обласної міської, районної адміністрації, відповідних органів місцевого самоврядування, згідно з відповідними планами.

 

        Після нападу противника:

  • з отриманням повідомлення «ВІДБІЙ ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ», або за розпорядженням відповідного начальника цивільного захисту провести  збір постійного  у місці постійної дислокації, привести в готовність формування цивільного захисту       ( якщо вони не були приведені у готовність раніш);
  • розпочати прискорене пристосування та обладнання наявних підвальних, заглиблених або інших приміщень для укриття  учасників навчально-виховного процесу, які проводять невідкладні роботи, на випадок  повторного удару противника;
  • здійснення заходів протирадіаційного, протихімічного і медичного захисту;
  • прискорене здійснення евакуаційних заходів, з урахуванням обстановки, що склалася в місцях безпечного розташування;
  • проведення рятувальних та інших невідкладних робіт силами цивільного захисту закладу;
  • взаємодія з органами військового командування при веденні цивільного захисту в умовах раптового нападу противника з питань інформації про час, місце і масштаби  застосування засобів ураження, радіаційну, хімічну,біологічну пожежну та медичну обстановку.
Категорія: Батькам | Додав: denis-admin (11.02.2015)
Переглядів: 961