21:52
Міжнародний день рідної мови

21 лютого представники всіх націй і народностей відзначали Міжнародний день рідної мови. Урочисте всяткування цієї визначної дати відбулося і в нашій школі. 

Протягом тижня проводилися тематичні уроки, виховні години, літературні вітальні, зустріч з письменниками, творчі лабораторії, на яких учні поглиблювали свої знання про рідну мову, її розвиток, місце серед інших мов світу, а також знайомилися з шляхами підвищення культури мовлення, з мовними обов'язками громадян, з державними обов'язками громадян, з державними документами, що стосуються української мови.

Для початкової школи учнівський парламент організував мовний квест та усний журнал "Квітни, мово, солов'їна!" Кожна сторінка була цікавою і повчальною. Палко і трепетно звучали віршовані рядки з вуст найменших учасників.

У День рідної мови учні 5-10 класів провели "диктанти єдності", "Без мови немає народу". Для учнів 5-6 класів учитель української мови та літератури Масловська І.В. підготувала святковий захід "Літературна кав'ярня". На святі звучали вірші українською мовою як відомих поетів (Ліни Костенко, Павла Тичини), так і авторські вірші учнів. Цікавою для дітей була інсценізація уривків твору "Аліса в країні див".

Найкращою родзинкою відзначення Міжнародного дня рідної мови була зустріч із письменницею Людмилою Миколаївною Крижановською та представником обласної дитячої бібліотеки ім. Дніпрової Чайки Чернієнко Юлією Миколаївною.

Своїм творчим запалом письма Людмила Миколаївна знайомила школярів  зі своїми перекладами, творчими досягненнями, пропагувала бажання читати художню літературу, розвиватися духовно, самозбагачуватися літературними творами. На святі виступали учні,  переможці районного та обласного конкурсу "Поетичний вернісаж". Так Зіневич Максим декламував свій твір "Моя перша вчителька", Потоцька Діана читала вірш "Зима".

Учениці Базилевська Ганна, Думич Анна, Побиванець Аеліта продемонстрували свої ілюстрації до прослуханих творів. 

На згадку про літературну зустріч Юлія Миколаївна подарувала у шкільну бібліотеку нові книги.

Заключним етапом у святкуванні "Міжнародного дня рідної мови" стала урочиста лінійка, на якій директор школи Соловйова В.Ф. закликала учнів зберігати і шанувати свою мову, заради прийдешніх поколінь, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України. 

 

Переглядів: 29 | Додав: denis-admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: